Gabimet që nxisin pagjumësinë, ja si t’i rregulloni ato

by admin
Spread the love

Nëse e keni problem të fleni në gjumë edhe pse ndiheni të rraskapitur, atëherë fajin mund ta ketë rutina juaj. Të rriturit mesatarisht kanë nevojë për rreth shtatë deri në nëntë orë gjumë, por shumë njerëz nuk e plotësojnë këtë normë dhe vuajnë nga pagjumësia. Ka shumë shkaqe për pagjumësinë, si stresi, ankthi ose depresioni, alkooli, kafeina ose nikotina, por arsye tjetër mund të jetë edhe…

Source

Lajme interesante

You may also like