Futboll: Sfida spektakolare mes Messit dhe Ronaldos?

by admin
Spread the love

Më 19 janar, Riadi do të presë një ndeshje miqësore të pazakontë, një ekip i përbërë nga lojtarët e Al-Nasr dhe Al-Hilal do të luajë kundër PSG-së si pjesë e festivalit vjetor të Sezonit të Riadit.

Organizatorët e prezantuan takimin si një event të posaçëm.

“Kemi kënaqësinë t’ju informojmë për pjesëmarrjen e PSG-së në Kupën e Sezonit të Riadit. Në këtë turne me një ndeshje, PSZH do të luajë kundër yjeve të Al Hilal dhe Al Nasr, dy klubet më të mëdha të vendit dhe do të jenë pjesë e shumë eventeve të planifikuara”.

Lidhja e referuar është e datës shtator 2021. Ndeshja me PSZH-në duhej të zhvillohej në janar të vitit të kaluar, por më pas parisienët nuk erdhën në Riad, disa lojtarë të ekipit u sëmurën me Covid 19, përfshirë Leo Mesin. Por ideja nuk u braktis dhe, me sa duket, tani është ende duke u zbatuar.

Tashmë dihen lojtarët që mund të thirren për ndeshjen e 19 janarit: mediat thirrën emrat e Kristiano Ronaldos, Piti Martinez, David Ospina, Anderson Talisca dhe Luiz Gustavo nga Al-Nasr.

Nga Al-Hilal, ata planifikojnë të thërrasin Gustavo Cuellar, Odion Ighalo, Luciano Vietto, Andre Carrillo dhe Salem Al-Dosari i i cili shënoi golin e fitores kundër kombëtares së Argjentinës në ndeshjen e parë në Kupën e Botës 2022).

Kjo do të thotë se më 19 janar, Mesi dhe Ronaldo mund të luajnë kundër njëri-tjetrit. Argjentinasi tashmë është kthyer në Paris dhe është gati të përballet me Anzhersin, më 11 janar, por Kristof Galtier mund ta shpëtojë argjentinasin.

Nëse Leo shkon në Riad, atëherë ka shumë gjasa që ky të jetë takimi i fundit mes Mesit dhe Ronaldos në fushë. Gara e lavdishme e dy futbollistëve më të mirë të kohës sonë po i vjen fundi.

You may also like