Frrok Çupi paralajmëron çfarë mund të ndodhë mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës

by admin
Spread the love

Analisti Frrok Çupi është tejet i ashpër sa i përket zhvillimeve brenda PD-së. Por shkëputjen e Berishës, nga PD, por edhe nga Basha ai cilëson si tejet të vështirë, si një operacion për të ndarë dy vëllezër siamezë.

Deklarata e Çupit:

“Basha u nis për t’u bërë si Berisha, por nuk i kishte cilësitë e tij, është minor. Është tmerrshme të bësh një operacion siamez. Kështu për t’u ndarë nga Berisha duhet të derdhë djersë e gjak dhe mundim. Por për mendimin tim nuk mund t’ia dalë. Duhet të bëjë operacionin e madh për të shkëputur siamezin e tij nga PD e me mbështetje të madhe të SHBA. Amerika nuk i ka dhënë kurrë një mbështetje të tillë një kryetari të partie. Të mos vazhdojë rrugën si shkatërrimtar i madh. Bota ka probleme në veri dhe tani do t’i duhet SHBA të merret me menderet e Berishës”, u shpreh Çupi.

Lexo lajme interesante

You may also like