Fqinjët e Gruevskit ofrojnë transport me sanduiçe dhe ujë për në tubimin e Vuçiqit në Beograd

by admin
Spread the love

Shoqata “Paqe, harmoni, stabilitet”, e cila gjendet në ndërtesën e ish-kryeministrit dhe ish-liderit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, po organizon transport për në Beograd në mbështetje të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, shkruan portali Makfax.

“Të mbështesim njeriun që ia kushtoi jetën Serbisë! Përgjigju thirrjes së presidentit Vuçiq dhe ejani me ne në Beograd! Organizojmë transport për në Beograd me datën 26.05 (e premte) për tubimin më të madh të mbajtur ndonjëherë në Serbi dhe të gjithë të interesuarit të kontaktojnë në numrin e telefonit të shoqatës dhe të rezervojnë vendin e tyre”, thuhet në njoftimin e shoqatës për tubimin e autoriteteve. në Serbi, e cila do të mbahet më 26 maj.

Ndërkohë organizime të tilla janë bërë edhe në komunën e Kumanovës, ku organizatorët janë mësuar se janë anëtarë të VMRO-DPMNE-së, partisë opozitare maqedonase, e cila ka një aleancë me partinë SNS të Vuçiqit.

You may also like