FOTOLAJM/ Viti i Ri 2024 mbërrin në Hong Kong, Kinë dhe Tajvan! Spektakli më i madh i fishekzjarreve ndriçon qiejt aziatik

by admin
Spread the love

Viti i Ri 2024 ka mbërritur tanimë në Hong Kong, Kinë dhe Tajvan, duke u pritur me hare dhe një spektakël mahnitës fishekzjarresh që ka ndriçuar qiejt e errët të ishujve dhe Kinës kontinentale.

Pamjet e më poshtme japin një vështrim të shpejt të shfaqjes verbuese të fishekzjarreve të Vitit të Ri të Hong Kongut.

Ngjarja 12-minutëshe, e cila kishte temën “Legjenda e re e Vitit të Ri”, pa fishekzjarre të nisura nga çatitë e disa prej rrokaqiejve të ishullit.

Bordi turistik i Hong Kongut tha se ekspozita ishte me “madhësi dhe kohëzgjatje të paprecedentë” në krahasim me vitet e mëparshme.