Foto lajm/ Të lodhur nga lufta, palestinezët ikin nga qyteti mes operacionit tokësor izraelit

by admin
Spread the love

Palestinezët po vazhdojnë të largohen në numër nga qyteti jugor Khan Younis, ku Izraeli po përqendron operacionet e tij.

IDF njoftoi se 11 militantë ishin vrarë nga avionët, tanket dhe trupat izraelite në jug të Gazës në 24 orët e fundit.

Ushtria tha se forcat e saj synonin militantët në Khan Younis të cilët po përpiqeshin të vendosnin eksploziv pranë ushtarëve.

Sipas IDF-së, të tjerë kishin qëlluar me pushkë dhe granata me raketa ndaj trupave.

Shoqata e Gjysmëhënës së Kuqe të Palestinës thotë se forcat izraelite kanë shënjestruar spitalin Al Amal të qytetit për gjashtë ditët e fundit.

Një grua dhe fëmijë pushojnë në udhëtimin e tyre


Top Channel

You may also like