Formacionet zyrtare: PSG – St Etienne, debuton Sergio Ramos

by admin
Spread the love

St Etienne dhe Paris Saint-Germain takohen sot në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Ligue 1, shkruan Insporti.

Te kryeqytetasit sot më në fund debuton Sergio Ramos, i cili erdhi në verë, por vuajti nga lëndimet, ndërsa në sulm është treshja “MMN”.

Ekipi i Mauricio Pochettinos vjen në këtë ndeshje me një formë të lartë me tri fitore radhazi dhe synon të katërtën për të rritur epërsinë me ndjekësit.

Formacionet:

St EtienneGreen; Sissoko, Nade, Kolodziejczak, Trauco; Maçon, Camara, Aouchiche; Bouanga, Boudebouz; Khazri

PSGDonnarumma; Hakimi, Ramos, Marquinhos, Bernat; Gueye, Danilo; Di Maria, Messi, Neymar; Mbappe. 

Parisienët janë mysafir të St Etienne në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në ‘Stade Geoffroy-Guichard’ me fillim nga ora 13:00.

Lajme interesante

You may also like