Formacionet zyrtare: Interi dhe Napoli luajnë për tre pikë

by admin
Spread the love

Interi është nikoqir i Napolit për derbin që luhet në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që fillon ën ora 18:00, e që luhet në stadiumin ‘Giuseppe Meazza’.

Për këtë sfidë, Nerazzurët nuk mund të llogarisin në Alexis Sanchez dhe Stefan de Vrij, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Napoli nuk mund të llogarisë në Matias Politanon, Ounas dhe Demme, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet startuese:

Inter: Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Correa, Lautaro Martinez.

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Osimhen. 

Lexo lajme interesante

You may also like