Formacionet zyrtare: Inter – Liverpool, Klopp befason me këtë futbollist

by admin
Spread the love

Sfida Inter – Liverpool pa dyshim ka gjithë vëmendjen e sotme në Ligën e Kampionëve, shkruan Insporti.com.

Trajnerët e të dy skuadrave tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë super sfidë evropiane.

Simone Inzaghi ka vendosur të luajë me dyshën Lautaro dhe Dzeko në sulm, ndërsa homologu i tij gjerman, Jurgen Klopp, ka vendosur që ta nis ndeshjen me talentin 18-vjeçar anglez, Harvey Elliot në mesfushë.

Sonte mungesë e madhe për skuadrën kampione të Italisë, do të jetë mesfushori Nico Barella, i cili mungon për shkak të suspendimit nga kartoni i kuq që e mori në fazën e grupeve ndaj Real Madridit.

Kjo ndeshje do të nis nga ora 21:00 dhe zhvillohet në “Meazza”. /Insporti.com/

FORMACIONET ZYRTARE:

INTER: Handanoviq, Dumfries, De Vrij, Dzeko, Martinez, Perisiq, Çalhanoglu, Vidal, Skriniar, Brozoviq, Bastoni.

LIVERPOOL: Becker, Fabinho, Van Dijk, Konate, Alcantara, Mane, Salah, Jota, Robertson, Alexander-Arnold, Elliot.

Lexo lajme interesante

You may also like