Formacionet zyrtare: Bayern Munich-Monchengladbach, ky është vendimi për Arijon Ibrahimovicin

by admin
Spread the love

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Bayern Munich – Borussia Monchengladbach, e vlefshme për xhiron e 18-të në Bundesligë.

Ndeshja e fundit mes këtyre dy ekipeve përfundoi me turpërim 5:0 të Bayern Munichut, rezultat që kishte befasuar të gjithë.

Bayerni kërkon fitoren për të vazhduar formën fantastike dhe “blindimin” e vendit të parë në renditjen tabelare.

Në anën tjetër, Borussia Monchengladbach gjendet në krizë rezultatesh dhe pozicionohet i 14-ti me 19 pikë gjithsej.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova – Arijon Ibrahimovic, është ftuar nga trajneri i Bayern dhe fillon ndeshjen nga banka rezervë.

FORMACIONET ZYRTARE:

Lexo lajme interesante

You may also like