Formacionet e Senegal-Holandë/ Surprizon Van Gaal, i beson portën një debutuesi

by admin
Spread the love

Holanda dhe Senegali janë gati të përballen mes tyre në “Al Thumama Stadium”, aty ku duke filluar prej orës 17:00 do të zhvillohet takimi i dytë në grupin A në Botërorin Katar 2022.

Louis Van Gaal ka rreshtuar skuadrën me skemën 3-4-1-2. Ylli i PSG-së, Cody Gakpo do të luajë pas dy sulmuesve Vincent Janssen (Antëerp) dhe Steven Bergëijn (Ajax), teksa porta i është besuar Andries Noppert (Heerenveen), i cili do të debutojë me kombëtaren tulipane.

Në krahun tjetër, Aliou Cisse ka zgjedhur të zbresë Senegalin në fushë me skemën 4-1-2-3. Sadio Mane është mungesa e madhe në sulm, repart ku goli pritet nga treshja Ismaila Sarr (Watford), Boulaye Dia (Salernitana) dhe Krepin Diatta (Monaco).

Kupa e Botës
Katar 2022
Grupi A

SENEGAL-HOLANDË 0-0

Formacionet


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like