Formacionet e Roma-Venezia: Kumbulla titullar, shans edhe për Spinazzola

by admin
Spread the love

Roma-Venezia është ndeshja e fundit për sot në Serie A dhe si zakonisht do të transmetohet në Oversport përmes platformës Tibo.

Trajnerët Mourinho e Soncin kanë përzgjedhur formacionet dhe në fushë nga fillimi luan edhe Marash Kumbulla. Bie në sy edhe Spinazzola, i cili pësoi një dëmtim të rëndë në Europian me Italinë.

Roma (3-4-2-1): Rui Patricio; Kumbulla, Smalling, Ibanez; Maitland Niles, Cristante, Veretout, Spinazzola; Carles Perez, Pellegrini; Abraham; Trajner: Mourinho

Venezia (3-4-2-1): Maenpaa, Mateju, Caldara, Ceccaroni; Ampadu, Crnigoj, Vacca, Haps; Kiyine, Aramu; Okereke; Trajner: Soncin. / oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like