FOKUS – Zelensky dhe Biden diskutojnë për koalicion kundër Putinit

by admin
Spread the loveKIEV, 25 shkurt /ATSH-UKRIFORM/- Une dhe presidenti amerikan Joe Biden diskutuan forcimin e sanksioneve kundër Rusisë, ndihmën e mbrojtjes për Ukrainën dhe një koalicion kundër luftës, shkruan në Twitter presidenti ukrainas Zelensky.

Falënderoj SHBA-në për mbështetjen e fortë për Ukrainën!”, shtoi Zelensky.

Më 24 shkurt, presidenti rus Vladimir Putin i shpalli luftë Ukrainës dhe nisi një pushtim në shkallë të gjerë të vendit. Sulmet ajrore u nisën në një numër qytetesh të Ukrainës dhe u sulmuan objektet ushtarake të Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Në Ukrainë u vendos ligji ushtarak. Presidenti Volodymyr Zelensky ka shpallur një mobilizim të përgjithshëm. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakRusia përjashtohet nga Eurovizion 2022
Artikulli tjetërFOKUS- Scholz: Të dërgohen më shumë trupa të NATO-s në Evropën Lindore


You may also like