FOKUS – Erdoğan mbi tensionet Serbi-Kosovë: Të vazhdojmë të njëjtin vrull pozitiv në Ballkan

by admin
Spread the love

BEOGRAD, 7 shtator /ATSH-AA/ – Presidenti Erdogan deklaroi mbi tensionet Serbi-Kosovë se duhet të vazhdojmë të njëjtin këtë vrull pozitiv në Ballkan sepse tashmë Ballkani nuk mund të mbajë më probleme të tilla.

”Lufta në Ukrainë për momentin nuk ka fitues, por ka shumë humbës, njerëzit vdesin çdo ditë ndërsa Turqia bën përpjekje për të ndalur konfliktin sa më shpejt që mundet”, theksoi Erdogan.

”Kjo luftë duket se do të përfundojë në një kohë të shpejtë. U them atyre që e nënvlerësojnë Rusinë, po bëni gabim.    /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakSulmi kibernetik, Gjermania: Shqipëria ka solidaritetin tonë të plotë

You may also like