Flamurtari bën detyrën ndaj Korabit, Canka afron Lushnjën me zonën play off

by admin
Spread the love

Flamurtari nuk bëri blof në përballjen me Korabin në kuadër të javës së 21-të të Kategorisë së parë.

Skuadra kuqezi fitoi 2-0 përballë ekipit dibran, duke ruajtur pozitat në zonë play off.

Golat për kuqezinjtë u shënuan në pjesën e dytë nga i njëjti autor Sousa de Oliveira në minutat 85’ dhe 64’.

Me këtë fitore Flamurtari barazon në kuotën e 39 pikëve Vorën, që nga ana tjetër u mposht 2-1 nga Lushnja. Një ndeshje e ndikuar nga dalja nga fusha me karton të kuq të Rucit që në minutën e 9-të.

Për ekipin myzeqar golat u shënuan nga sulmuesi veteran Canka,  në minutat 23’ dhe 28’. Golin e 2-1 për Vorën e realizoi Prengaj në minutën e 32-të.

Lushnja me këtë sukses shkon në kuotën e 26 pikëve, aq sa ka grumbulluar Korabi i vendit të gjashtë.


Top Channel

You may also like