Fjalët e para të Adama Traores pas rikthimit te Barcelona

by admin
Spread the love

Adama Traore është i lumtur që është rikthyer te Barcelona pas shtatë vitesh larg nga klubi nga Camp Nou.

Traore u rrit brenda Camp Nout dhe u diplomua nga akademia e famshme e Barçës, La Masia.

Ai rikthehet duke kërkuar të ndihmojë ekipin e Xavi Hernandez të sigurojnë një vend të katërshen e parë të La Ligas pas një fillimi të vështirë të sezonit.

Dhe ka folur për lumturinë e tij të rikthimit në vendlindjen e tij pasi vendosi lapsin mbi letër për të përfunduar marrëveshjen.

“Jam shumë i lumtur që kthehem këtu. Ka kaluar një kohë e gjatë që kur isha këtu”, ka thënë fillimisht Traore për BarcaTV.

“Për mua është një moment i veçantë sepse kanë kaluar shumë vite që kur luaj këtu. Jam rritur këtu në këtë qytet, jam rritur këtu me familjen time dhe jam rritur këtu me fansat e mi”.

“Jam shumë i lumtur dhe është një moment shumë i veçantë. Do të doja ta ktheja atë lumturi në fushë dhe kjo është e gjitha”, përfundoi spanjolli.

Lexo lajme interesante

You may also like