Festa e shqiptarëve në Katar 2022/ Albin Kurti poston foton e Shaqirit dhe Xhakës: Serbia nuk kalon!

by admin
Spread the love

Shqiptarët kanë të gjitha arsyet për të festuar sonte, pasi Zvicra, pjesë e së cilës janë futbollistë shqiptarë, kaloi në fazën tjetër në “Kupën e Botës Katar 2022”, pasi mundi Serbinë.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti postoi foton e Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës teksa festojnë së bashku, ndërkohë që nuk kurseu ironinë: Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës.

Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe, duke u renditur në vendin e dytë, pas Brazilit, vetëm falë golaverazhit më të keq se “Seleçao”, që nga ana e saj humbi 1-0 përballë Kamerunit. Në stadiumin  Dohas u luajt një sfidë plot emocione, me përmbysje dhe ripërmbysje, por në fund festa ishte për helvetët, që festuan kualifikimin falë suksesit 3-2.

Shënoi i pari Xhaka, përmbysën rezultatin përkohësisht Mitrovic dhe Vlahovic, pasi më pas erdhën golat e Embolosë dhe Freuler për rezultatin përfundimtar 3-2.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like