Europa Leagues dhe Conference League – Shqip

by admin
Spread the love

Sot në Nion të Zvicrës do të hidhet shorti i çerekfinaleve të Europa Leagues menjëherë pas shortit të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Ekipet çerekfinaliste në Europa Ligë, janë:

Feyenoord

Juventus

Leverkusen

Man United

Roma

Sevilla

Sporting CP

Union Saint-Gilloise

Finalja e Europa League 2023 do të luhet më 31 maj, duke u lejuar ekipeve disa javë për t’u përgatitur.

Conference League

Ndërsa shorti do të hidhet edhe për çerekfinalet e Europa Conference League do të hidhet nga ora 14:00.

Ekipet çerekfinaliste në Conference League janë:

Anderlecht

AZ Alkmaar

Basel

Nice

Fiorentina

Gent

Lech Poznań

West Ham United

Ndeshjet do të zhvillohen të enjten, më 13 dhe 20 prill

Shaban Sinani /KlanMacedonia/

You may also like