Erzeni godet në merkato, shijakasit zyrtarizojnë ish-kapitenin e Shkupit

by admin
Spread the love

Ndonëse nisi me vonesë përgatitjet për debutimin në Superiore pas shumë vitesh, Erzeni po tregohet shumë aktiv në merkato.

Klubi shijakas njofton se ka arritur të sigurojë shërbimet e lojtarit Ardit Iljazi. Mbrojtësi 22-vjeçar që sezonin e kaluar aktivizohej te Shkupi kërkohej edhe nga Tirana dhe Shkëndija e Tetovës, por zgjodhi që të vazhdojë karrierën e tij me skuadrën e Erzenit.

“Ardit Iljazi lojtari me i ri i Erzenit . Mbrojtësi qe sezonin e kaluar mbajti shiritin e kapitenit me ekipin kampion te Shkupit është lojtari me i ri i Erzenit . Mbrojtësi 22-vjeçar kishte dhe oferta te tjera nga ekipi i Tiranës dhe Shkëndijës së Tetovës por ne fund firmosi me shijakasit”, shkruhet në njoftimin e klubit shijakas. / Oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like