Enrique tregon nëse do të bëhet trajner i Man Utd

by admin
Spread the love

Luis Enrique ka treguar nëse po e merr drejtimin e Manchester United.

Emra të shumë trajnerëve të njohur në botën e futbollit janë duke u lidhur me stolin e trajnerit të Manchester Unitedit pas shkarkimit të Ole Gunnar Solskjaer.

“Djajtë e Kuq” e konfirmuan të dielën në mëngjes sharkimin e Solskjaer pas rezultateve shumë të dobëta dhe njëkohësisht e emëruan Michael Carrickun si trajner të përkohshëm të skuadrës, transmeton KosovaPress.

Njëri nga emrat që u përmendën si zëvendësues potencial i noirvegjezit është spanjolli Luis Enrique për të cilin u tha se ai është rekomandim i yllit të skuadrës Cristiano Ronaldos.

Por, të githa këto zëra i ka mohuar vet Luis Enrique duke thënë se janë gënjeshta totale. “A është sot dita e gënjeshtrave?”, tha Enrique për “La Sexta”. Duket se Enrique nuk po planifikon të largohet nga Spanja për momentin, dhe ai kuptohet se është shumë i lumtur me punën e tij aktuale.

Lexo lajme interesante

You may also like