Enrique flet para ndeshjes me Italinë

by admin
Spread the love

Nesër fillon “Final Four” i Ligës së Kombeve, ku do të takohen “Furia e Kuqe” ndaj Italisë, shkruan Insporti.

Para ndeshjes në konferencën për media trajneri, Luis Enrique, i cili ka vlerësuar lartë kundërshtarët.

“Për mua është një kënaqësi e madhe të kthehem këtu, pasi unë e dua Italinë për motin, gjuhën italiane dhe natyrisht edhe futbollin”

“Ne jemi ekipe të ngjashme, të dy përpiqen të marrin iniciativën dhe të sulmojnë. Italia fitoi në mënyrë të merituar kundër Anglisë dhe pa dyshim do të përpiqet të ruajë ecurinë e tyre të pamposhturve”.

“Për momentin, Italia është një nga skuadrat më të mira në Evropë dhe botë”.

Trajneri u pyet se çfarë kishte frikë nga kjo skuadër e Italisë pasi janë humbur ndeshjen e fundit ndaj tyre në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve.

“Frika është një fjalë e shëmtuar, trajnerët dhe lojtarët nuk kanë frikë nga asgjë. Italia di të luajë nga mbrapa dhe të sulmojë në mënyra të ndryshme, kështu që ne duhet të përpiqemi të luajmë lojën tonë, të mendojmë se si mund t’i përballojmë ato në ato momente të ndryshme”, përfundoi Luis Enrique. 

Lajme interesante

You may also like