Eminem është ndarë nga jeta në vitin 2006 dhe është zëvendësuar nga një klon

by admin
Spread the love

Një teori konspirative që Eminem është në të vërtetë një klon i origjinalit po bën bujë në internet, me fansat që kërkojnë që reperi i vërtetë të dalë përpara.

Kjo hipotezë filloi të qarkullonte kur fansat vunë re se zëri i këngëtarit kishte ndryshuar dhe njerëzit arritën në përfundimin se reperi duhet të kishte vdekur. Pikërisht largimi i tij do të kishte ndodhur në vitin 2006, pasuar nga zëvendësimi me një sozi.

Më pas, për t’i hedhur benzinë ​​zjarrit, faqja spanjolle La Guía Del Varón e quajti reperin “My Name Is” një “klon android” dhe e raportoi teorinë si fakt.

Fansat kanë vazhduar të analizojnë informacionin e disponueshëm dhe kanë vënë re se edhe nofulla e këngëtarit ka ndryshuar në mënyrë dramatike me kalimin e viteve.

Duke gërmuar më thellë, fansat vunë re se teksti i këngës së Eminem filloi të ndryshonte rreth vitit 2006, me “një theks të madh në stilin e jetës së hip hopit” dhe mënyra e tij e të veshurit u zhvendos në një stil “më të errët”.

Më pas, në vitin 2013, një video e reperit që dështonte në një shfaqje televizive live u shpërnda në internet dhe në vitin 2016 kolegu B.o.B filloi të publikonte teori rreth kloneve njerëzore.

Në vitin 2019, Tom Macdonald publikoi “Cloned Rappers”, i cili pretendon se “Iluminati mori mostra kockash për të klonuar reperët” përpara se të burgoste ata realë për të “heshtur vizionin e tyre”.

Teoria mund të tingëllojë e paqartë, por disa fansa e besojnë atë, pasi njëri prej tyre shkruan: “Unë mendoj se Eminem është një klon, ai nuk duket njësoj pas të ashtuquajturit incident ku u zhduk për rreth një vit dhe u kthye me një pamje ndryshe”.

Një tjetër, i bindur, tha: “Po, mendoj se është një klon, as që i ngjan më dhe i kanë vdekur sytë”. Megjithatë, jo të gjithë janë të bindur, siç shkruante një tjetër:

“Ideja se është një klon është një nga teoritë më budallaqe të konspiracionit ndonjëherë. Ajo këngë e Tomit është një nga më të këqijat që ka publikuar ndonjëherë. Ndërsa njerëzit plaken, rriten dhe ndryshojnë si njerëz”.

You may also like