Elseid Hysaj pas humbjes ndaj Anglisë: Hymë në fushë me frikë

by admin
Spread the love

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, ka theksuar se në ndeshjen ndaj Anglisë kanë hyrë në fushë me frikë. Sipas tij, kjo ka ndikuar në humbjen e thellë.

“Pjesa e parë është për ta harruar. Filluam keq, nuk ishim të përqendruar 100 për qind. Me këto skuadra me këtë qasje pëson pesë gola. Hymë në fushë me pak frikë dhe pësuam. Nëse Myrto Uzuni do të shënonte gol do të ishte më ndryshe”, ka thënë Hysaj pas ndeshjes.

“Anglinë është dashur ta respektojmë, por jo të kemi frikë. Në fushë duhet të futemi me besim, këtë nuk e bëmë sonte. Kur hynë me frikë është shumë e vështirë të luash me këta lojtarë”, ka shtuar Hysaj.

Lajme interesante

You may also like