Ela Pera! Mbaje mend këtë emër, kur të duash të bëhesh më e bukur sesa je

by admin
Spread the love

Në një kohë kur ‘Instagrami’ është fasada e jetës së bukur, plot filtra që ndryshojnë imazhin tonë, një studio në Tiranë, ka marrë përsipër të bëjë të lumtura vajzat me përzgjedhjen e ngjyrave të bukura dhe kujdesit për çdo detaj. Ela Pera është një vajzë e re që jetën e ka lidhur ngushtë me pasionin për të bukurën. Fokusi i saj është grimi dhe punimi i vetullës me metodën microblading. Punën së grimeres i kanë besuar edhe personazhet më të njohur të ekranit të cilët qëkur e provuan për herë të parë dorën e saj, nuk kanë janë larguar më.

Soni Malaj i ka besuar pamjen e saj Elës prej kohësh edhe në performancat më të rëndësishme, po ashtu Roza Lati dhe një sërë personazhesh të tjerë publikë.

Po çfarë ka të veçantë Ela? Hiç më shumë se dashuri për punën, pasion dhe shije të hollë që e dallon nga të tjerët, sidomos për grimin aspak të rënduar që përdor, shumë larg imazhit të promovuar në masë nëpër ‘Instagram’./revistawho.com

Foto kryesore: Anjeza Dyrmishi 

 

Lajme interesante

You may also like