Eklent Kaçi shpallet kampion bote në disiplinën “10-ball” në bilardo, Rama: Krenarë!

by admin
Spread the love

Shqiptari Eklent Kaçi është shpallur kampion bote në sportin e bilardos në disiplinën “10-ball”.

Në turneun e zhvilluar në Las Vegas, 24-vjeçari shqiptar nga Kurbini mposhti në finale numrin një në botë, spanjollin Francesco Ruiz Sanchez, me rezultatin 10-7, dhe u bë kampion bote për të dytën herë.

“Krenarë për të rinj shqiptarë si Eklent Kaçi, i cili është është shpallur kampion bote në sportin e bilardos në disiplinën “10-ball”. Në turneun e zhvilluar në Las Vegas 24-vjeçari shqiptar nga Kurbini mposhti në finale numrin një në botë, spanjollin Francesco Ruiz Sanchez, me rezultatin 10-7, dhe u bë kampion bote për të dytën here”, shkruan Rama.


Top Channel

You may also like