Einxhel rrëfeu mbrëmë historinë e dhimbshme për nënën e saj – Shqip

by admin
Spread the love

21:32 | 18 Dhjetor 2021

Einxhel është rrëfyer për herë të parë.

Gazetarja shqiptare e cila është banore në shtëpinë e Big Brother Vip dje për herë të parë ka ndarë një histori me banorët dhe publikun, shkruan lajmi.net.

Einxhel ka treguar nga dhoma e rrëfimit historinë prekëse që lidhet me nënën e saj.

Në 2017 mamaja e Einxhit rrëzohet dhe thyen legenin duke hyrë në operacion shumë delikat dhe kujton frikën që ajo ndjente duke menduar se ajo nuk do të dilte gjallë nga aty.

“Në këtë moment mami ndryshoi”

Einxheli tregon se kjo ndodhi e ndryshoi mamanë e saj pasi kishte frike të dilte nga shtëpia dhe refuzonte të shëtiste apo kërcente,gjëra që dikur i donte shumë.

Përtej kësaj ajo kishte edhe probleme të tjera shëndetësore.

“Nuk dua qe ajo te dorezohet,sepse nese ajo dorezohet e kemi te humbur luften.Me tremb fakti qe dita dites ajo mund te dotezohet dhe dita dites te jete nje tjeter njeri””Ajo nuk ka deshire te dale as ne foto e as ne video,une nuk do kisha qene kurre ktu nese ajo nuk do me kishte lene”

“Mam,ti je gruaja me e bukur qe une kam pre,ti je grua shembull”

Sëmundja e mamasë së Einxhelit quhet “Parkinson”nje sëmundje kronike, progresive, degjenerative e trurit.

Këto janë disa nga fjalët e Einxhelit që preken banorët dhe të gjithe ne që shpesh harrojmë se pas fasadës që disa njerez krijojnë fshihet shumë…/Shqip/

Lexo lajme interesante

You may also like