Edi Rama jep lajmin: Nis operacioni më i madh që ka ndodhur ndonjëherë në Shqipëri

by admin
Spread the love

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili pa sot nga afër procesin e peshkimit në ujërat e Sarandës, bëri të ditur se sot nis operacioni më i madh i eksportit detar të Shqipërisë, nga ku zyrtarisht Japonia do të jetë e përfshirë në hartën e eksporteve shqiptare

Rama bëri të ditur se nga tre vende ku eksportohej peshku ton në vitin 2013, sot janë plot 27 destinacione të tjera.

Deklarata e Ramës:

“Industria shqiptare e peshkimit tanimë është një industri konkurruese në tregun ndërkombëtar dhe pas pesëfishimit të eksporteve të saj në dy mandatet e para, synojmë dyfishimin në Mandatin e Tretë”, shkruan Rama.

You may also like