Edhe Mirlind Daku reagon për rastin e Engjëll Smërqakut

by admin
Spread the love

Engjëll Smërqaku ishte vrarë përpara banesës së tij në 23 tetorin e vitit 2020.

Kur ka kaluar më shumë se një vit, vrasja e tij akoma nuk është zbardhur. E pikërisht për këtë arsye, familjarët e Engjëllit dhe tifozët “Skifterat” kanë protestuar gjatë ditës së sotme në qytetin e Gjilanit.

Tifogrupi i Gjilanit, ‘Skifterat’, kanë hedhur mjete piroteknike në fushë kur po zhvillohej ndeshja ndaj Feronikelit, si shenjë protestuese për zbardhjen e rasitit të Engjëllit.

Për rastin e Smërqakut ka reaguar edhe sulmuesi i Osijek, Mirlind Daku, i cili shkroi se shpreson që shpejt të gjendet vrasësi, duke bërë thirrje që drejtësia të funksionojë.

Reagimi i Dakut:

Lajme interesante

You may also like