E kryer/ Barcelona “blindon” krahun e djathtë, detajet e akordit me Traore

by admin
Spread the love

Barcelona ka kryer një përforcim me vlera. Klubi katalanas fitoi garën me Tottenham në lidhje me Adama Traore të Wolves, një lojtar që ka dalë nga akademia e Barcelonës.

Fabrizio Romano shkruan se dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët për huazimin e sulmuesit të djathtë tek ekipi i Xavit, me të drejtë blerje në verë për shumën e 30 milionë eurove + bonuse.

Barcelona do të paguajë rrogën e 24-vjeçarit ofensiv (8 ndeshje me Spanjën) deri në fund të sezonit. Traore është afrimi i dytë i Barcelonës në merkaton e dimrit pas Ferran Torres.

Zyrtarizimi i akordit do të ndodhë nesër, me Barcelonën që shtang Antonio Conten dhe siguron shërbimet e “raketës” së krahut të djathtë.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like