“E kisha personale”, Martinez: Sa bukur të merrja të njëjtin mesazh nga Messi

by admin
Spread the love

Emiliano Martinez dha kontribut të madh në shpalljen Kampione Bote të kombëtares argjentinase për herë të tretë në histori.

Pritje vendimtare dhe i mrekullueshëm te penalltitë, 30-vjeçari i Aston Villa në Premier Leaue ndihet në qiellin e shtatë, sidomos për faktin që ndihmoi Leo Messin të fitonte Botërorin.

Me kapitenin dhe idhullin e tij ka një raport shumë të mirë, teksa zbulon se ishte ëndrra e tij e madhe dhe një objektiv personal të triumfonte në Katar bashkë me futbollistin më të mirë në planet.

Ëndrra ime ishte t’i dhurojë Kupën e Botës lojtarit më të mirë në botë në mënyrë që të merrnin fund debatet se kush është më i miri. E kisha personale.

Pas finales i dërgova një mesazh Leos: ‘Faleminderit që më dhurove Kupën e Botës’ dhe nga ana tjetër mora të njëjtin falënderim. Është e pabesueshme të marrësh një respekt të tillë nga më i miri”, deklaroi “Dibu” Martinez./ Super Sport


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like