E kërkoi edhe kur drejtonte Napolin, Ancelotti i fiksuar pas lojtarit të Arsenalit

by admin
Spread the love

Klubet e mëdha mendojnë edhe për të ardhmen. Merkato e janarit përfundoi dhe Carlo Ancelotti ka një dëshirë të madhe për merkaton e verës.

Ai quhet Kieran Tierney, anësori i majtë i Arsenalit. Trajneri italian e donte 24-vjeçarin që kur ishte trajner i Napolit, ndërkohë që lojtari skocez ishte pjesë e Celtic.

Tierney, i cili ka luajtur 29 ndeshje me kombëtaren e Skocisë dhe mund të aktivizohet edhe si qendërmbrojtës, kaloi tek Arsenali në verën e vitit 2019 për shumën e 27 milionë eurove.

Ancelotti e kërkon përsëri Tierney, por tani te Real Madrid. Arsenali nuk ka ndërmend ta shesë, por gjithçka varet nga oferta që do të paraqesë presidenti Florentino Perez.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like