“E dua në ekip”/ Dikur shkëlqente me Dortmundin, synohet rikthimi në Bundesliga

by admin
Spread the love

Julian Weigl e ka humbur postin e titullarit te Benfica. Mesfushori defensiv është pjesë e “Shqiponjave të Lisbonës” prej janarit të vitit 2020 kur u largua nga Borussia Dortmund për 20 milionë euro.

prej janarit të vitit 2020 kur u largua nga Borussia Dortmund për 20 milionë euro.

26-vjeçari është afër rikthimit në Bundesliga, aty ku e kërkon M’Gladbach. Ëeigl cilësohej si një talent i madh te Dortmundi, klub me të cilin fitoi Kupën dhe Superkupën e Gjermanisë, teksa numëron 6 ndeshje me kombëtaren gjermane.

Trajneri Daniel Farke e do në skuadër lojtarin dhe drejtori sportiv i M’Gladbach, Roland Virkus, ka nisur punën për ta rikthyer në Bundesliga. Benfica kërkon të njëjtën shumë që investoi për Weigl, për të cilin ka interesim edhe nga Eintracht Frankfurt.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like