E drejta e imazhit bëhet çështje, Mbappe refuzon foton me kombëtaren franceze

by admin
Spread the love

Kylian Mbappe ka refuzuar të marrë pjesë në fotot zyrtare të Kombëtares së Francës, të cilat janë planifikuar të realizohen ditën e nesërme.

Ky vendim i sulmuesit të PSG ka ardhur për shkak të mosmarrëveshjeve me kombëtaren në lidhje me sponsorët e kësaj të fundit. Kjo çështje u bë edhe më problematike, pasi Federata Franceze e Futbollit nuk e mori në konsideratë modifikimin e marrëveshjes së sponsorëve për lojtarët, ku përshihet edhe talenti 23-vjeçar.

Përmes një njoftimi, sulmuesi francez ka shprehur keqardhje që nuk u arrit asnjë marrëveshje me kombëtaren mbi këtë problematikë, me synimin që ajo të mbyllej para Kupës së Botës.

Mungesa e dakortësisë mes Mbappe dhe kombëtares ka nisur që në mars të këtij viti, ku talenti i PSG nuk dëshironte që imazhi i tij të lidhej me partnerë të caktuar të Kombëtares franceze, ku përfshiheshin disa kompani bastesh apo pika të ushimit të shpejtë./Oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like