E bujshme nga Gjermania/ UEFA gati të përjashtojë Barcelonën nga Champions Liga

by admin
Spread the love

Barcelona rrezikon të përjashtohet nga Champions League për edicionin 2024-2025 dhe Superliga nuk ka asnjë lidhje me këtë perjashtim.

Këto janë raportimet e fundit që vijnë nga gazeta gjermane Die Welt. e cila shpjegon se si katalanasit rrezikojnë vendin e tyre në Champions-in e ardhshmë për shkak të një shkeljeje të pretenduar të rregullave financiare të vendosura nga UEFA, të cilat i detyrojnë klubet të kompensojnë të ardhurat dhe shpenzimet. 

CHAMPIONS

Situata e borxhit të klubit katalanas është e njohur për të gjithë, pavarësisht fitimit prej 304 milionë eurosh të regjistruar së fundmi. Sipas gazetës gjermane, bilanci katastrofike i klubit blaugrana mund të çojë në një skualifikim dy ose tre vjet nga Liga e Kampionëve. 

PANORAMASPORT.AL

You may also like