E bujshme! Arrestohet Lefter Koka

by admin
Spread the love

SPAK ka arrestuar ish-ministrin Lefter Koka. Ish-ministri akuzohet për dosjen e inceneratorëve. Mësohet se forcat operacionale kanë mbërritur paraditen e sotme në Durrës, dhe kanë shoqëruar disa persona, mes tyre dhe Kokën, të cilit pritet që ti komunikohet dhe masa e arrestit.

Përveç Kokës ka dhe disa persona të tjerë të shoqëruar, të cilëve në vijim pritet që tiu komunikohet edhe akuza.

Koka vendosi që më 1 shtator të këtij viti, i zgjedhur si deputet nga votat e qytetarëve të Durrësit nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, të japë dorëheqjen nga mandati vetëm nëntë ditë para betimit.

Lexo lajme interesante

You may also like