Dyshohet se është dhunuar një vajzë 12 vjeçare nga Ferizaj

by admin
Spread the love
Policia e Kosovës ka njoftuar se është dhunuar një vajzë 12 vjeçare në Ferizaj.

Sipas raporti 24 orësh, viktima kishte dalur nga shtëpia dhe familja nuk dinte për vendndodhjen e saj derisa ishte gjetur nga policia.

I dyshuari është arrestuar.

Raporti i plotë i PK-së:

DHUNIM/Ferizaj 21.11.2022 – 01:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e moshës 12 vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dinte për vendndodhjen e saj. Njësitë policore kanë arrite të gjejnë viktimën. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.


You may also like