Dyshohen për mashtrim në RMV, në pranga shtetasit e Rumanisë dhe Hungarisë

by admin
Spread the love
Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy shtetas të huaj.

Nga MPB thonë se të njëjtit dyshohen për mashtrim në Maqedoninë e Veriut.

“Më datë 10.11.2022, në ora 14:30 në Stacionin Policor të Prilepit janë ndaluar G.T.(61) nga Republika e Rumanisë dhe G.I.(21) nga Republika e Hungarisë, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprën penale ” mashtrim”, të cilët janë transportuar me automjetin e pasagjerëve “Volkswagen Passat”, të drejtuar nga I.S.(48) nga Shkupi”, thonë nga MPB.


Lexo lajme interesante

You may also like