Dua Lipa e veshur në të zeza fotografohet në New York – Shqip

by admin
Spread the love

16:06 | 25 Shkurt 2022

© Fernando Remales/BACKGRID

Këngëtarja u pa të enjten pasdite.

26-vjeçarja mori një pamje me veshje krejt të zezë teksa po dilte në “Big Apple”, transmeton lajmi.net.

Vendasja nga Londra ishte e gjitha e buzëqeshur ndërsa qëndronte e ngrohtë gjatë daljes së saj, ndërsa bëhej gati për fundjavën.

Dua u pa e veshur me një pallto të gjatë të zezë me një shall të madh të zi të mbështjellë rreth kokës dhe qafës. Ajo gjithashtu mbante syze dielli unike ngjyrë të gjelbër, ndërsa doli në “Big Apple”.

Këngëtarja e ka kompletuar dukjen e saj me një palë çizme luftarake të zeza me taban të trashë. Dalja e Duas vjen vetëm disa ditë pasi ajo hoqi dorë nga ekipi i saj menaxhues prej gati një dekade, për një mosmarrëveshje për paratë.

Dua nënshkroi nga Ben Mawson dhe Ed Millett në “Tap Management” në Londër në vitin 2013, ndërsa punonte si kameriere në bar.

Burimet pohuan se largimi i saj i papritur nga shoqëria administruese ishte për shkak të të ardhurave që ajo merr nga projektet muzikore dhe marrëveshjet e tjera tregtare.

“E gjithë kjo erdhi si një tronditje, por për fat të keq gjithmonë do të ketë mosmarrëveshje kur bëhet fjalë për paratë. Gjërat ishin duke u përgatitur për disa kohë”,  tha një burim.

“E kanë shndërruar atë nga një adoleshente e panjohur në artisten më të suksesshme femër në botë. Kur e shikon kështu, nuk mund të mos mendosh se diçka shumë e keqe ka ndodhur”, shtoi burimi.

Përveç marrëveshjes së saj në muzikë me “Warner Music”, Dua gjithashtu ka marrëveshje me Evian, Yves Saint Laurent dhe Versace, plus një marrëveshje të mediave sociale për të promovuar pijen alkoolike.

Dua Lipa thuhet se fitoi më shumë se 50 milionë funte vitin e kaluar, nga 22.7 milionë funte në vitin 2020. Ajo gjithashtu ka fituar 28 milionë funte në kompaninë e saj turistike “Dua Lipa Live LLP”./Shqip/

Lexo lajme interesante

You may also like