Dridhen te PSG-ja, nisen hetimet për transferimin e Nejmarit. Ja situata

by admin
Spread the love

Në vitin 2017, PSG bëri një lëvizje të madhe duke transferuar Nejmarin nga Barcelona. Për ta arritur te ky afrim, në “Parc des Princes” kanë paguar klauzolën e lirimit të brazilianit, e vendosur në 222 milionë euro.

Këtë verë, O’Ney u largua përgjithmonë nga kryeqyteti për t’u bashkuar me Al-Hilal në Arabinë Saudite. Por rasti i tij ende po bën ende bujë në Francë. Në të vërtetë, Release bëri zbulime të rëndësishme për kalimin e yllit në Paris.

Media që ka marrë raportin nga IGPN (Inspektorati i Përgjithshëm i Policisë Kombëtare), sqaron se drejtësia franceze po heton për pagesën e kësaj klauzole të famshme.

Jean-Martial Ribes, i cili ishte drejtor i komunikimit për PSG, do të kishte përdorur lidhjet e tij për të kërkuar favore tatimore nga shteti. Ai do të kishte kontaktuar veçanërisht Hugues Renson, një ish-deputet, i cili do të kishte pasur diskutime me Gerald Darmanin, Ministër i Llogarive Publike në atë kohë. Objektivi ishte i qartë,  përmbushja e kërkesave të PSG-së.

Prandaj drejtësia po heton rolin e PSG-së dhe politikanëve të interesuar, në veçanti Gerald Darmanin, i cili u bë Ministër i Brendshëm.

PANORAMASPORT.AL

You may also like