Drejtori i Barcelonës nuk heq dorë nga Messi dhe sfidon Beckham: Edhe një “kërcim” të fundit!

by admin
Spread the love

Lionel Messi dhe Barcelona mund të bashkohen sërish, për një sezon të fundit së bashkut dhe për t’i dhuruar lamtumirën e duhur sulmuesit i cili para dy sezoneve nuk u largua në mënurën ideale nga Camp Nou.

Së fundmi, është drejtori sportiv i katalanasve, Jordi Cruyff ai i cili thekson se Barcelona dhe Messi do të duhet të ribashkohen sërish.

“Barcelona dhe Messi duhet të jenë sërish bashkë, kjo është një ide e qartë. Nuk e di si mund të jenë rrethanat, ndoshta diçka e tillë do të ndodhë vetëm pasi Messi të tërhiqet nga futbolli. Por, e sigurt është se Barcelona dhe Messi kanë nevojë edhe për një “kërcim” të fundit për të marrë më të mirën nga secila palë”, u shpreh Cruyff.

Nga ana tjetër, kujtojmë se Messi në ditët e fundit ka përfunduar në qendër të merkatos teksa klubi i MLS, Inter Miami që është në pronësinë e David Beckham mbetet një nga më të interesuarit për shërbimet e “pleshtit”. Kontrata e Messit me PSG përfundon në fundin e sezonit aktual, teksa edhe parisienët pretendojnë ta bindin të qëndrojë 35-vjeçarin për të paktën një tjetër sezon.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like