Drafti i Ramës për Asociacionin, Gërvalla: Nuk merret në konsideratë

by admin
Spread the love

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, ka treguar se e ka parë ndonjëherë draf-statutin e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Ajo tha se Rama nuk ka biseduar me institucionet kosovare për këtë format.

“Nuk e kam parë draftin, por pavarësisht se çfarë do të përmbante një draft i tillë i pakoordinuar me institucionet e Kosovës, nuk është një draft që do të trajtohet dhe do të merret në konsideratë”, ka thënë Gërvalla në një intervistë për Euroneës Albania./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

You may also like