Dortmund futet në garë për shërbimet e yllit të Tottenham

by admin
Spread the love

Borussia Dortmund është në mesin e shumë klubeve të interesuara për nënshkrimin e Dele Alli-t nga Tottenham Hotspur, ‘Daily Mail’ raporton se një lëvizje në Bundesligë ka gjasa të ndodhi.

Dele vazhdon të jetë i lidhur me një largim në ditët e fundit të merkatos së janarit. Ai ishte një nga lojtarët e ekipit të parë që nuk u pa askund për udhëtimin e Spurs në Chelsea në fundjavë.

Është befasi që Dortmundi është i interesuar për nënshkrimin e Deles. Djemtë e Marco Rose nuk janë jashtë ekuacionit të titullit në Bundesligë këtë sezon. Ata aktualisht janë gjashtë pikë larg Bayern Munichut dhe kanë marrë nëntë pikë nga tre të fundit.

Dele ndërkohë, ka pasur vështirësi nën drejtimin e disa menaxherëve në Tottenham. Dhe për disa, mund të duket veçanërisht ogurzi që Antonio Conte nuk ka qenë në gjendje të marrë një mendje nga mesfushori sulmues.

Ai duhet të jetë në vitet kulmore të karrierës së tij. E megjithatë, ai është dukur një hije e lojtarit që shënoi 28 gola në Premier League gjatë dy sezoneve të tij të para me Spurs.

Lexo lajme interesante

You may also like