“Dorëzojmë abonimet”, tifozët e Atleticos në protestë, presidenti tërhiqet nga CR7

by admin
Spread the love

Cristiano Ronaldo dëshiron të rikthehet në La Liga, por tek Atletico Madrid. Një lajm i tillë ka zemëruar ultrasit e skuadrës së Diego Simeones, të cilët nuk duan në ekipin e tyre një legjendë të “armiqve” të Realit.

Shqip shkruan se hashtagu #KundërCR7 është kthyer viral në rrjetet sociale. Shumë tifozët të Atleticos kanë kërcënuar klubin me dorëzim abonimesh nëse blihet pesë herë fituesi i “Topit të Artë”.

Presidenti i klubit kryeqytetas, Enrique Cerezo ka shuar mundësinë e blerjes së Ronaldos. “Nuk e di kush e shpiku këtë histori, por është praktikisht e pamundur që ai të vijë tek Atletico Madrid.

Thashethemet janë thashetheme dhe duhet të mbeten të tillë, sepse nëse rriten duken reale“, deklaroi presidenti i Atleticos për mediet portugeze.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like