Dominimi i Interit, “ish”-i i Juves e pranon: Zikaltrit e merituan finalen

by admin
Spread the love

Interi është skuadra e parë gjysmëfinaliste e Kupës së Italisë. Zikaltrit mposhtën 1-0 Juventusin, rezultat që solli kualikimin në finalen e madhe të Romës.

Goli i Dimarcos vendosi derbin e Italisë, përballje ku djemtë e Inzaghit dominuan bardhezinjtë. Realitet që e pranon ish-mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio.

Interi e meriton finalen. Juventusi bëri shumë pak, ose aspak. Mendja te ndeshja e radhës, me një tjetër shpirt dhe vendosmëri. Forca djema”, shkroi në Instagram 37-vjeçari.

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja tjetër: Fiorentina-Cremonese, Shqip 5 (21:00). Skuadra nga Firence fitoi 0-2 takimin e parë (Cabral, Nico Gonzalez).


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like