Do të shkarkohet presidenti? Gjykata Kushtetuese dha vendimin, reagon Ilir Meta

by admin
Spread the love

Ka përfunduar seanca ndaj Ilir Metës në Gjykatën Kushtetuese. Kushtetuesja ka marrë vendimin të shtyjë seancën për shkarkimin e Ilir Metës për ditën e hënë ora 10:00.

Postimi i Metës:

“Falenderoj Këshilltarët e mi për punën e shkëlqyer, që kanë bërë gjatë farsës gjyqësore të iniciuar nga ish-Kuvendi monist dhe antikushtetues.

Pasi u njoha me 72 pyetjet e anetarëve të Gjykatës Kushtetuese, brenda 48 orëve jo vetëm do të dorëzojmë 72 përgjigjet, por personalisht si President i Republikës do ua lexoj të gjithë qytetarëve të Republikës përgjigjen për çdo pyetje, nga Institucioni i Kryetarit të Shtetit.”-shprehet ai.

Lexo lajme interesante

You may also like