Dita e tretë radhazi që ndodh e njëjta gjë/ Ushtria amerikane rrëzon një tjetër objekt të paidentifikuar mbi liqenin Huron

by admin
Spread the love

Ushtria amerikane ka rrëzuar një tjetër objekt në lartësi të madhe mbi liqenin Huron të dielën pasdite, sipas një zyrtari amerikan dhe një burimi i Kongresit të informuar për këtë çështje.

Operacioni shënon ditën e tretë radhazi që një objekt i paidentifikuar u rrëzua mbi hapësirën ajrore të Amerikës së Veriut. Një objekt i paidentifikuar u qëllua mbi veriun e Kanadasë të shtunën. Të premten, një objekt i paidentifikuar u rrëzua në hapësirën ajrore të Alaskës nga një F-22 amerikan.

Dhe fundjavën e kaluar, një balonë e dyshuar kineze e vëzhgimit u rrëzua nga F-22 në brigjet e Karolinës së Jugut.

Më herët të dielën, deputetja demokrate Elissa Slotkin nga Michigan postoi në Twitter se kishte marrë një telefonatë nga Departamenti i Mbrojtjes duke thënë se ushtria amerikane “ka një sy jashtëzakonisht të ngushtë” në një objekt mbi liqenin Huron.

“Sapo mora një telefonatë nga @DeptofDefense – ushtria jonë ka një sy jashtëzakonisht të ngushtë në objektin mbi liqenin Huron”, tha Slotkin në një postim në Twitter të dielën. “Ne do të dimë më shumë rreth asaj që ishte kjo në ditët në vijim, por tani për tani, të jeni të sigurt se të gjitha palët janë fokusuar me lazer në të që nga momenti që përshkoi ujërat tona.”


Top Channel

You may also like