Derbi Partizani-Tirana/ Pjesa e parë mbyllet me rezultatin 0-1

by admin
Spread the love

Tirana është duke fituar derbin me gol të Xhixhës që shënoi në fund të pjesës së parë.

Ndërkohë, mbi dhjetë mijë tifozë po ndjekin derbin e kryeqytetit Partizani- Tirana që po luhet në stadiumin “Air Albania”.

Pjesa e parë ka dhuruar shumë emocione, ndërsa vendimtar ka qenë sistemi VAR. Tirana fitoi një penallti në minutën e 20-të por Xhixha gaboi nga pika e bardhë.

Ndërsa në minutën 40, Tirana mbeti me 10 lojtarë pasi Lulaj doli me karton të kuq. Arbitri nuk e dalloi faullin që shkaktoi Lualaj por ishte var që thirri arbitrin i cili dha goditje dënimi dhe karton të kuq.

Pas pak minutash fillon pjesa e dytë e takimit ku Tirana udhëheq por është me dhjetë lojtarë.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like