Denver kryeson Perëndimin, Boston Lindjen, ndërsa Milwaukee Divizionin Qëndrorë – Shqip

by admin
Spread the love

Gjashtë fitore të skuadrave vendase dhe katër të atyre mysafire është epilogu i 10-të ndeshjeve të zhvilluara sot në kampionatin më të fortë të basketbollit në botë, NBA. Pas ndeshjeve të sotme Konferencën e Perëndimit e kryeson Denver me 34 fitore e 15 disfata, Konferencën e Lindjes e kryeson Boston me 35 fitore e 14 humbje, ndërsa në Divizionin Qrendrorë kryeson Milwaukee me 31 fitore e 17 humbje.

Në ndeshjen e sotme fitore shumë domethënëse regjistroi Milwaukee që mundi Denverin 107-99, Antetokounmpo realizoi 33 pikë e 14 kërcime. Humbet edhe Kampioni në fuqi Golden State Warriors mundi Memphis, me rezultatin 122-120. Për Warriors më efikas ishte Stephen Curry me 34 pikë.

Te fitorja u rikthye edhe Lakers duke mundur San Antonion 113-104. LeBron James realizoi 20 pikë e 11 asist, ndërkohë që u rikthye nga dëmtimi Davis I cili realizoi 21 pikë e 12 kërcime . Philadelphia mundi Brooklyn me rezultat 137-133’ Maxey realizoi 27 pikë dhe Embiid realizoi 26 pikë e 10 kërcime .

Në takimet e tjera luajtura sot, Portland mundi Utah Jazz, 134-124. Në këtë ndeshje basketbollisti I Portland, Damian Lillard, realizoi 60 pikë. Fiton edhe Orlando, që mundi Indianën 126-120, ndërsa Toronto fitoi ndaj Sakramentos në transfertë me rezultatin 113-95. Më efikas ishte Siakam 26 pikë e 11 kërcime .

Rezultatet e sotme:

Orlando – Indiana, 126-120

Philadelphia – Brooklyn, 137-133

Houston – Washington, 103-108

Milwaukee – Denver, 107-99

Nji Orleans – Minnesota, 102-111

Oklahoma – Atlanta, 132-137

Golden State – Memphis, 122-120

Portland – Utah Jazz, 134-124

Sacramento – Toronto, 95-113

Lakers – San Antonio, 113-104

 

Përgatiti: Shaban Sinani /KLanMacedonia/

You may also like