Delegohen gjyqtarët për javën e nëntë në Superligë, Dardan Çaka në ndeshjen Gjilani – Ballkani

by admin
Spread the love
728x90px

Derbi kryesor pritet të jetë takimi mes Gjilanit dhe Ballkanit, i cili iu është besuar Dardan Çakës, me asistentët Fatlum Berisha dhe Lumturije Muhadri, gjyqtari i katërt Burim Jahmurati dhe Erdal Zasella në dhomën e VAR-it.

Në anën tjetër, përballje interesante do të zhvillohet edhe në Prishtinë, ku do të përballen Prishtina dhe Llapin.

Ky takim do të drejtohet nga Alban Shala, me asistentët Edmon Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Isak Ceroviku dhe Lirim Jashari në dhomën e VAR-it.

Ulpiana – Drita gjykohet nga Visar Kastrati, Drenica – Feronikeli nga Gramoz Shala kurse Dukagjini – Malisheva do të drejtohet nga Shpëtim Murtezi.

Më poshtë i keni delegimet e plota të xhiros së nëntë:

bekimcair

ash-ads

Lajme interesante

You may also like