Dashamir Shehi: Ju tregoj se çfarë fshihet pas luftës Berisha-Basha

by admin
Spread the love

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka komentuar debatin mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës. Ai tha se po bëhet për interesa se kush do të kontrollojë partinë, e ndërsa tha se kjo luftë me akuza personale po e dëmton PD-në.

“Nuk ka asnjë debat të brendshëm, kush është e mira e kush është e keqja. Debat mes shefit të vjetër dhe shefit të ri, dhe po bëhet kush po kontrollon oborrin, për sa kohë që mund të mbetet në rrafshin politik, për mua është e pranueshme, sa kohë do të diskutohet kush e gabuar, kush ka qenë pikat më të rënda, e konsiderojë të pranueshme, kur debati shkon në akuza personale, gjykojë që opozitës do i bëj dëm. Nuk jemi më në rrafshin politik”, tha Shehi për Report Tv.

Lajme interesante

You may also like